Walory zdrowotne

Walory zdrowotne pobytu w „Domu na Plaży”

Pobyt i nocleg nad morzem poprawia również naszą ogólną kondycję i samopoczucie. Pobudzona gospodarka hormonalna tarczycy przyspiesza przemianę materii. Jod wspomaga odchudzanie, odpowiada za efektywne spalanie substancji energetycznych i proces rozkładu tłuszczów, pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Same hormony pozytywnie wpływają na samopoczucie, zdolność koncentracji, uodparniają na stres i zwiększają witalność.

Wysoka wilgotność powietrza

Wysoka wilgotność względna powietrza 75-90 % w otoczeniu budynku. Nadmorskie powietrze przesycone jest składnikami wody morskiej, w którym są mikroskopijne kryształki soli, a także brom, wapń i magnez. Te pierwiastki leczą katar, łagodzą stany zapalne w oskrzelach, alergię, astmę.

Powietrze morskie

Dobroczynny wpływ aerozolu wody morskiej odczuwany jest do około 300 m od linii wody, najmocniej natomiast w odległości do 150 m. Przychylnie patrzeć należy również na dni, kiedy to pechowo pogoda jest ciut mniej przyjazna – wietrzna czy wręcz sztormowa – wówczas bowiem stężenie jodu jest jeszcze wyższe. Jeżeli dodatkowo uwzględnimy charakterystyczną dla nadmorskiego mikroklimatu ujemną jonizację powietrza, z którą w głębi lądu spotykamy się właściwie jedynie po burzy, a która mobilizuje mechanizmy obronne organizmu przygotowując je do walki z późniejszymi infekcjami, pomaga oczyścić drogi oddechowe, sprawia, że powietrze staje się wolne od alergenów – otrzymujemy doskonałe warunki dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, w tym alergiczne i astmatyczne.

Materiały użyte do budowy domu

Ekologiczne materiały nie emitujące promieniowania użyte do budowy obiektu.

Dom przyjazny dla alergików

Dom jest wyposażony w antyalergiczny – radiacyjny system dogrzewania pokoi, przyjazny dla alergików. Ponadto w domu nie występują żadne zwierzęta, obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu na terenie domu i balkonach. W związku z duża wilgotnością powietrza i nie występowaniem w pobliży skupisk drzew i łąk obecność pyłków roślinnych jest ograniczona do minimum. Dbamy też o wysoką czystość w pokojach aby ograniczyć występowanie kurzu.

Zakaz palenia

Na terenie całego obiektu i balkonów jest bezwzględny zakaz palenia.Napisz do nas